Sortuj po
Wyświetl
na stronie
Zobacz jako
Środek odtłuszczający, usuwa ślady brudu, zarazki i bakterie bez uszkadzania powierzchni. Ten produkt jest przeznaczony do regularnego czyszczenia kompozytowych zlewozmywaków Elleci.
99,00 zł
Dedykowany spray do czyszczenia powierzchni kolorowych i emaliowanych. Przeznaczony do codziennego czyszczenia kolorowych baterii i urządzeń Elleci.
129,00 zł

SERIA EVERY DAY

TO SERIA PRODUKTÓW O SPECJALNYCH FUNKCJACH, ZAPROJEKTOWANYCH W CELU UŁATWIENIA CODZIENNEGO CZYSZCZENIA I UTRZYMANIA PIĘKNA PRODUKTÓW ELLECI NA DŁUGI CZAS

SERIA FULL POWER

FULL POWER TO LINIA STWORZONA DO GRUNTOWNEGO, OKRESOWEGO CZYSZCZENIA KAŻDEGO RODZAJU MATERIAŁU. INTERWENCJE WYMAGAJĄ WYSOCE SKUTECZNYCH ROZWIĄZAŃ

 

UŻYTKOWANIE I KONSERWACJA

Żywotność Państwa zlewozmywaka przedłuży się, jeżeli będzie on w odpowiedni sposób konserwowany.

 1. Rutynowa konserwacja
  Zalecanym sposobem czyszczenia zlewozmywaka jest przemycie go płynnym detergentem oraz ciepłą wodą za pomocą ściereczki lub gąbki, w miarę potrzeb. Powierzchnia może zostać następnie przetarta czystą miękką tkaniną, celem osuszenia. Spowolni to odkładanie się osadów mineralnych. W przypadku silniejszych zabrudzeń można użyć mleczek czyszczących.
  W celu usunięcia osadów mineralnych należy stosować dostępne w handlu łagodne środki odkamieniające, przeznaczone do stosowania w gospodarstwie domowym, przestrzegając ściśle zaleceń producenta. Po zalecanym przez producenta okresie operowania środka odkamieniającego na powierzchni, należy powierzchnię przetrzeć, najlepiej przy użyciu mleczka czyszczącego, w celu usunięcia zmiękczonych przez odkamieniacz osadów. Do odkamieniania można też stosować tradycyjnie używane substancje o lekkim odczynie kwaśnym, takie jak ocet czy kwasek cytrynowy / sok z cytryny. Odkamienianie należy przeprowadzać cyklicznie, z częstotliwością dostosowaną do twardości wody i intensywności użytkowania zlewozmywaka. Osady mineralne na zlewozmywakach w kolorach ciemnych objawiają się plamami w kolorze jasnoszarym. Na zlewozmywakach w kolorach jasnych osady te są z kolei mało widoczne, kamień łatwo jednakże zabarwia się czynnikami plamiącymi przy czym czyszczenie tak powstających plam za pomocą standardowych środków (detergent, mleczko) z reguły nie daje satysfakcjonujących wyników, gdyż czynnik plamiący wnika w głąb porowatej struktury osadu. Jest to wskazanie do odkamienienia powierzchni zlewozmywaka. Osady mineralne osadzają się w największym stopniu na dnie komory, w okolicach odpływu. Można je także rozpoznać łatwo po zwiększonej szorstkości powierzchni w porównaniu z powierzchniami, na których wysycha znacznie mniejsza ilość wody, np. boczną powierzchnią komory. Jeżeli odkamienianie nie daje satysfakcjonującego rezultatu, należy zabieg powtórzyć, gdyż często zdarza się, że warstwa osadów jest zbyt gruba, żeby mogła być usunięta „na raz”.
 2. Usuwanie uporczywych zabrudzeń
  Uporczywe zabrudzenia mogą być usuwane przy pomocy ściereczki nasączonej rozcieńczonym wybielaczem lub alkoholem, lub w ekstremalnych przypadkach acetonem. Po czyszczeniu zlewozmywak należy dokładnie spłukać wodą.
 3. Usuwanie smug
  Ponieważ powierzchnia zlewozmywaków kompozytowych jest twardsza od metalu, metalowe naczynia mogą pozostawiać na ich powierzchni smugi startego metalu. Należy usuwać je przy pomocy mleczka do czyszczenia.
 4. Inne zalecenia
  Nie należy na powierzchni zlewozmywaków stosować preparatów silnie zasadowych, takich jak amoniak czy soda kaustyczna. Nie należy stawiać na powierzchni zlewozmywaków rozgrzanych naczyń, gdyż ich temperatura może osiągać w niektórych przypadkach nawet 500°C, czyli znacznie więcej niż wynosi odporność temperaturowa jakiegokolwiek aktualnie produkowanego materiału kompozytowego. Nie należy wylewać do zlewozmywaka gorącego oleju. Nie należy kroić produktów spożywczych bezpośrednio na powierzchni zlewozmywaka – w tym celu należy stosować deski do krojenia.