Środek odtłuszczający, usuwa ślady brudu, zarazki i bakterie bez uszkadzania powierzchni. Ten produkt jest przeznaczony do regularnego czyszczenia kompozytowych zlewozmywaków Elleci.
TO SERIA PRODUKTÓW O SPECJALNYCH FUNKCJACH, ZAPROJEKTOWANYCH W CELU UŁATWIENIA CODZIENNEGO CZYSZCZENIA I UTRZYMANIA PIĘKNA PRODUKTÓW ELLECI NA DŁUGI CZAS
SERIA FULL POWER
FULL POWER TO LINIA STWORZONA DO GRUNTOWNEGO, OKRESOWEGO CZYSZCZENIA KAŻDEGO RODZAJU MATERIAŁU. INTERWENCJE WYMAGAJĄ WYSOCE SKUTECZNYCH ROZWIĄZAŃ
UŻYTKOWANIE I KONSERWACJA
Żywotność Państwa zlewozmywaka przedłuży się, jeżeli będzie on w odpowiedni sposób konserwowany.
Rutynowa konserwacja
Zalecanym sposobem czyszczenia zlewozmywaka jest przemycie go płynnym detergentem oraz ciepłą wodą za pomocą ściereczki lub gąbki, w miarę potrzeb. Powierzchnia może zostać następnie przetarta czystą miękką tkaniną, celem osuszenia. Spowolni to odkładanie się osadów mineralnych. W przypadku silniejszych zabrudzeń można użyć mleczek czyszczących. W celu usunięcia osadów mineralnych należy stosować dostępne w handlu łagodne środki odkamieniające, przeznaczone do stosowania w gospodarstwie domowym, przestrzegając ściśle zaleceń producenta. Po zalecanym przez producenta okresie operowania środka odkamieniającego na powierzchni, należy powierzchnię przetrzeć, najlepiej przy użyciu mleczka czyszczącego, w celu usunięcia zmiękczonych przez odkamieniacz osadów. Do odkamieniania można też stosować tradycyjnie używane substancje o lekkim odczynie kwaśnym, takie jak ocet czy kwasek cytrynowy / sok z cytryny. Odkamienianie należy przeprowadzać cyklicznie, z częstotliwością dostosowaną do twardości wody i intensywności użytkowania zlewozmywaka. Osady mineralne na zlewozmywakach w kolorach ciemnych objawiają się plamami w kolorze jasnoszarym. Na zlewozmywakach w kolorach jasnych osady te są z kolei mało widoczne, kamień łatwo jednakże zabarwia się czynnikami plamiącymi przy czym czyszczenie tak powstających plam za pomocą standardowych środków (detergent, mleczko) z reguły nie daje satysfakcjonujących wyników, gdyż czynnik plamiący wnika w głąb porowatej struktury osadu. Jest to wskazanie do odkamienienia powierzchni zlewozmywaka. Osady mineralne osadzają się w największym stopniu na dnie komory, w okolicach odpływu. Można je także rozpoznać łatwo po zwiększonej szorstkości powierzchni w porównaniu z powierzchniami, na których wysycha znacznie mniejsza ilość wody, np. boczną powierzchnią komory. Jeżeli odkamienianie nie daje satysfakcjonującego rezultatu, należy zabieg powtórzyć, gdyż często zdarza się, że warstwa osadów jest zbyt gruba, żeby mogła być usunięta „na raz”.
Usuwanie uporczywych zabrudzeń
Uporczywe zabrudzenia mogą być usuwane przy pomocy ściereczki nasączonej rozcieńczonym wybielaczem lub alkoholem, lub w ekstremalnych przypadkach acetonem. Po czyszczeniu zlewozmywak należy dokładnie spłukać wodą.
Usuwanie smug
Ponieważ powierzchnia zlewozmywaków kompozytowych jest twardsza od metalu, metalowe naczynia mogą pozostawiać na ich powierzchni smugi startego metalu. Należy usuwać je przy pomocy mleczka do czyszczenia.
Inne zalecenia
Nie należy na powierzchni zlewozmywaków stosować preparatów silnie zasadowych, takich jak amoniak czy soda kaustyczna. Nie należy stawiać na powierzchni zlewozmywaków rozgrzanych naczyń, gdyż ich temperatura może osiągać w niektórych przypadkach nawet 500°C, czyli znacznie więcej niż wynosi odporność temperaturowa jakiegokolwiek aktualnie produkowanego materiału kompozytowego. Nie należy wylewać do zlewozmywaka gorącego oleju. Nie należy kroić produktów spożywczych bezpośrednio na powierzchni zlewozmywaka – w tym celu należy stosować deski do krojenia.