ELLECI ZDOBYWA NAGRODĘ RED DOT DESIGN AWARD 2022

ELLECI ZDOBYWA NAGRODĘ RED DOT DESIGN AWARD 2022

Elleci powtarza ubiegłoroczny triumf z innowacyjnym SINTESI 510

 

Mediolan, 31 marca 2022 – Elleci, wiodący na świecie producent zlewozmywaków kuchennych, ogłasza zdobycie uznanej nagrody Red Dot Design Award 2022 za SINTESI 510, innowacyjny zlewozmywak o wyjątkowej funkcjonalności i wzornictwie z linii produktów LAB.

Wcześniejszy zwycięzca nagrody Best of the Best w 2021 roku, Elleci powtarza swój sukces klejnotem kolekcji LAB, wygrywając w zaciekłej rywalizacji nagrodę Red Dot Design Award 2022 za projekt produktu, dzięki futurystycznej wizji wykończenia przestrzeni, ucieleśniającej nieskończone możliwości w produkcie o niezrównanej funkcjonalności i ergonomii.

Triumf SINTESI 510 – wybrany przez międzynarodowy panel 50 ekspertów w dziedzinie projektowania z 51 różnych kategorii produktów – potwierdza, że ​​Elleci jest pionierem wzornictwa dzięki wysoce ocenianej interpretacji obszaru przygotowywania żywności z nową koncepcją zlewu jako stanowiska pracy, będącym sercem przygotowywania posiłków.

Funkcjonalność i wygoda, optymalizacja przestrzeni i łatwość użytkowania to składniki, które kierują kolekcją SINTESI, ponieważ od nowa rozważa koncepcję ergonomii za pomocą minimalistycznego produktu o niepowtarzalnym stylu: SINTESI 510 składa się z komory XXL, pierwszego zlewu złożonego z pojedynczej komory o średnicy 116 cm o zwiększonej pojemności (szerokość 72 cm) i ociekacza, zainspirowane przejściem na procesy płynne i racjonalne praktyki pracy, które minimalizują niepotrzebne ruchy.

Giancarlo Traversa, prezes Elleci, mówi: „To ambitny projekt wyróżniony nagrodą Red Dot Design Award 2022: linia produktów LAB – której flagowym produktem jest SINTESI 510 – jest wynikiem procesu badań i innowacji projektowych, które pozwala nam na nowo wyobrażać sobie i tworzyć dziś rzeczy, które jutro będą niezbędne. Ta prestiżowa międzynarodowa nagroda, przyznana w jubileusz 30-lecia, napawa mnie ogromną dumą i potwierdza doskonałą pracę całego zespołu Elleci, który od 1992 roku stał się niekwestionowanym wyznacznikiem trendów w branży”.

Elleci po raz kolejny inwestuje w koncepcję i realizację nowych przestrzeni do codziennego życia, dzięki swojej eksperckiej interpretacji głębokiego miejsca, w którym interakcja elementów łączy się z geometrią w racjonalnym uporządkowaniu nieskończonych możliwości kombinacji.