ELLECI POWTARZA SWÓJ SUKCES Z NAGRODĄ IF DESIGN AWARD 2022

ELLECI POWTARZA SWÓJ SUKCES Z NAGRODĄ IF DESIGN AWARD 2022

Elleci zdobywa międzynarodową nagrodę za SINTESI 510

Mediolan, 22 kwietnia 2022 r.
Kilka tygodni po zdobyciu nagrody Red Dot Design Award 2022 Elleci ogłasza otrzymanie kolejnej wyróżniającej się międzynarodowej nagrody za wzornictwo. SINTESI 510, innowacyjny i wysoce funkcjonalny zlew z linii LAB, zdobył prestiżową nagrodę iF Product Design Award 2022, przyznawaną przez iF International Forum Design w Hanowerze.

To najnowszy z serii sukcesów Elleci – firmy, która wcześniej zdobyła nagrodę 2021 – powtórzony z klejnotem linii produktów LAB: SINTESI 510 jest ucieleśnieniem futurystycznej wizji skończonej przestrzeni o nieskończonych możliwościach w produkcie o unikalnym cechy oraz wyjątkowa funkcjonalność i ergonomia.

Praktyczność i wygoda, optymalizacja przestrzeni i łatwość użytkowania to składniki, które kierują kolekcją SINTESI, ponieważ ponownie rozważa koncepcję ergonomii za pomocą minimalistycznego produktu o niepowtarzalnym stylu: wielokrotnie nagradzany SINTESI 510 składa się z komory XXL, pierwszy 116 cm zlewozmywak kompozytowy z pojedynczą komorą o zwiększonej pojemności - szerokości 72 cm i ociekaczem, zainspirowany płynnoscią i racjonalizowaniem ergonomii pracy minimalizując niepotrzebne ruchy.

Giancarlo Traversa, prezes Elleci, mówi: „Mogę tylko powtórzyć moje poczucie dumy, zaledwie kilka miesięcy przed naszą 30. rocznicą i kilka tygodni po zdobyciu kolejnej prestiżowej nagrody. Dzięki SINTESI 510 firma Elleci ponownie została uznana na arenie międzynarodowej jako pionierska firma w innowacyjnym wzornictwie. Kluczem do naszego sukcesu, tak dziś jak 30 lat temu, jest nasza wizjonerska interpretacja zlewozmywaka jako stanowiska pracy, kluczowego w przygotowywaniu żywności”.

Nagrody Red Dot Design Award 2022 oraz iF Product Design Award 2022 uzupełniają listę sukcesów projektu, który ma stać się nową filozofią przestrzeni stworzonych do codziennego życia i zaprojektowanych z myślą o użytkowniku. Zgodnie z celem wzmocnienia i zwiększenia udziału w rynku w kraju i za granicą, Elleci zamknęła 2021 rok z 50% wzrostem obrotów, potwierdzając swoją pozycję pierwszego włoskiego producenta zlewozmywaków.